امروز دوشنبه 7 مهر 1399

پیام تبریک رئیس پارک علم و فناوری خوزستان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

تاریخ ارسال : 31 شهریور 99

دکتر کاظمی نژاد، رئیس پارک علم و فناوری خوزستان در پیامی فرارسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس را تبریک گفت.

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان متن این پیام بدین شرح است:

 

بسمه تعالی

 

هفته دفاع مقدس یادآور شکل‌گیری حماسه ای سترگ و الهام بخش در تاریخ بشریت است که در بستر آن انقلاب اسلامی و ملت مومن و انقلابی از گزند توطئه‌های بیگانگان و دشمنان به سلامت عبور کرده و جنگ و نبرد تحمیلی را به فرصتی برای اوج گیری جمهوری اسلامی در پهنه جهانی تبدیل ساخت.

ملت غیور ایران اسلامی با مقاومت و ایستادگی بی نظیر خود در هشت سال دفاع مقدس، درسی بزرگ از ایثار، آزادی، شهامت و شهادت را به جهانیان ارائه و الگویی کارآمد از استکبارستیزی را به ملل آزادیخواه و حق طلب عرضه کرد. آزادی، استقلال و عزت جهانی کنونی ایران اسلامی مرهون خون پاک شهدا به ویژه شهدای هشت سال دفاع مقدس است که ثابت کردند با اتحاد و همبستگی، هیچ قدرتی قادر به دست اندازی به مرزهای مقدس کشور نخواهد بود.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره  فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس، فرا رسیدن ۳۱ شهریور ماه، آغاز چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس را صمیمانه محضر مردم شریف و انقلابی ایران، به‌ ویژه جانبازان، ایثارگران، آزاده‌ها و خانواده معظم شهدا تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و سربلندی و عزت ایران اسلامی را از خداوند متعال مسئلت دارم.

 

 

           ایرج کاظمی نژاد

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان

اولین نشست گروه کاری فناوری و نوآوری استان خوزستان در سال 99 برگزار شد

تاریخ ارسال : 29 شهریور 99

اولین گروه کاری فناوری و نوآوری استان خوزستان در سال 99، شنبه 29 شهریور ماه در محل سالن جلسات پارک علم و فناوری خوزستان با حضور اعضاء گروه کاری برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، دکتر کاظمی نژاد رییس پارک علم و فناوری خوزستان و دبیر جلسه ضمن خیر مقدم به حاضرین، در راستای اجرایی نمودن دستور کار اول با موضوع "بررسی و تایید برنامه های کاری گروه فناوری و نوآوری در سال 99" توضیحاتی در خصوص ساختار کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری و تفکیک این کارگروه به دو گروه کاری "آموزش و پژوهش" و "فناوری و نوآوری" بیان کردند و ضمن معرفی اعضاء این گروه کاری به تشریح وظایف آن پرداختند. در ادامة موضوع بررسی دستور کار اول، دکتر میرزایی معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خوزستان گزارشی از برنامه های گروه کاری فناوری و نوآوری در سال 99 ارائه دادند. همچنین نمایندگان دستگاه‌های اجرایی پیرامون برنامه‌های ارائه شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان دکتر کاظمی نژاد با اشاره به اهمیت کارگروه آپفن و دو گروه کاری آن، از کلیه اعضاء خواستند در موضوعات محول شده به دستگاه‌های اجرایی عضو، مشارکت حداکثری داشته باشند تا کارگروه بتواند در راستای وظایف خود مؤثرتر عمل نماید.

طراحی و ساخت دستگاهی برای جلوگیری از انفجارهای ناخواسته چاه‌های نفت

تاریخ ارسال : 25 شهریور 99

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان به نقل از خبرگزاری ایسنا، محققان شرکت دانش بنیاد آریا ایرانیان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خوزستان موفق به طراحی و ساخت دستگاهی برای جلوگیری از انفجارهای ناخواسته در حین عملیات در چاه‌های نفت شدند.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا رفیعی‌زاده، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به طراحی و ساخت دو محصول "اندازه‌گیری دما" و "فشار درون‌چاهی" گفت: ما با به‌کارگیری علوم نوین صنعتی با فناوری بالا و تجاری‌سازی دستاوردهای علمی توانستم نیاز صنایعی مانند نفت، گاز وپتروشیمی را رفع کنیم.

وی کسب ارزش حداکثری از طریق توسعه و گسترش زنجیره ارزش و افزایش مزیت‌های رقابتی و پایدار در سطح ملی و بین‌المللی را از اهداف این شرکت دانش بنیان نام برد و اظهار کرد: ابزار اندازه‌گیری فشار و دمای درون چاهی، یکی از محصولات این شرکت است که برای اندازه‌گیری فشار و دمای چاه‌های نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این ابزار برای کسب اطلاعات دما و فشار به صورت هم زمان درون چاه بهره گیری می‌شود .

رفیعی زاده با بیان اینکه این دستگاه قادر به ذخیره سازی داده‌ها است، ادامه داد: سیستم Power Safety Device محصول دیگر این شرکت است که در عملیات‌های مشبک‌ کاری در چاه‌های نفت و گاز برای جلوگیری از انفجارهای ناخواسته در حین عملیات استفاده می‌شود.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: با توجه به اینکه چاشنی‌های الکتریکی به امواج رادیویی و بارهای الکتریکی ساکن حساس هستند، این سیستم PSD به‌ گونه ای طراحی شده که باعث تخلیه الکتریکی شده و مانع از رسیدن این امواج به چاشنی الکتریکی شود.

وی اضافه کرد : ارائه باتری‌های درون چاهی تا دمای ۲۵۰ درجه سانتی‌گراد و در اندازه و ابعاد مختلف برای انواع ابزارهای نمودارگیری محصول بعدی ما است. CCL هم محصولی است که با تلاش متخصصان ما طراحی و تولید شده است. این ابزار  با استفاده از نیروی مغناطیسی آهن‌ربای ثابت موجود در خود و بازخورد الکتریکی این امواج در محیط می‌تواند متناسب با ضخامت جداره آهنی پیرامون خود یک موج الکتریکی ایجاد کند که برای تعیین محل اتصال لوله‌های جداری و تعیین عمق در چاه های نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری،طراحی  سیستم Wellhead Monitoring ، طراحی و ساخت Intercom System ، اجرای میدانی کنتور هوشمند آب با استفاده از سیستم DTMF ، طراحی و ساخت سیستم هیبریدی تامین انرژی الکتریکی هاب سویچر شبکه گروه ملی فولاد ایران و سیستم فلزیاب PULSE INDUCTION از دیگر محصولات این شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خوزستان می باشند.

دومین جلسه کارگروه محیط زیست پارک‌های علم و فناوری جنوب و جنوب مرکز به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد

تاریخ ارسال : 24 شهریور 99

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، دومین جلسه کارگروه محیط زیست پارک‌های علم و فناوری جنوب و جنوب مرکز روز یکشنبه 23 شهریور ماه 99 با حضور رؤسای پارک‌های علم و فناوری و مدیران کل حفاظت از محیط زیست استان‌های خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، کرمان، بوشهر و یزد به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این جلسه دکتر کاظمی نژاد، رئیس پارک علم و فناوری خوزستان ضمن اشاره به موضوع بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری و صندوق ملی محیط زیست در جهت کاهش و رفع آلایندگی‌های زیست محیطی صنایع، گزارشی از اقدامات صورت گرفته در کارگروه محیط زیست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را ارائه نمودند.

در ادامه این جلسه رؤسای پارک‌ها و مدیران کل حفاظت از محیط زیست استان‌ها نقطه نظرات خود را مطرح نموده و مقرر شد کلیه نظرات و پیشنهادهای مطرح شده در جلساتی که با کارگروه محیط زیست وزارت عتف برگزار خواهد شد، منعکس گردد.

بازدید دکتر نیسی، مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم از پارک علم و فناوری خوزستان

تاریخ ارسال : 11 شهریور 99

دکتر نیسی، مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم از پارک علم و فناوری خوزستان  بازدید نمودند.

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان: دکتر نیسی، مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم روز دوشنبه مورخ 10 شهریورماه 99 از پارک علم و فناوری خوزستان بازدید نموده و طی نشستی با دکتر کاظمی نژاد، رئیس پارک علم و فناوری خوزستان از فعالیت‌ و عملکرد شرکت‌های تابعه این سازمان مطلع شدند.

هم چنین بعد از این نشست، دکتر نیسی از تعدادی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خوزستان، خانه استارتاپ اهواز و مرکز رشد واحد های فناور نفت و گاز  بازدید بعمل آورده و از نزدیک در جریان فعالیت‌های شرکت های مستقر قرار گرفتند.

برای مشاهده گزارش تصویری این بازدید به لینک زیر مراجعه کنید:

http://khstp.ir/GallerySingle.aspx?id=30144

 

پیام تبریک رئیس پارک علم و فناوری به مناسبت هفته دولت و روز کارمند

تاریخ ارسال : 04 شهریور 99

دکتر کاظمی نژاد رئیس پارک علم و فناوری خوزستان در پیامی فرا رسیدن هفته دولت و روز کارمند را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان متن این پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی

چهارم شهریورماه روز کارمند، یادآور فداکاری‌ها و ارزش نهادن به مجاهدت قشر عظیمی از جامعه است که بخش مهم و اساسی اداره امور کشور را به عهده دارند و هدفشان خدمت به مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. بدون شک تلاش این قشر شریف در همه نهاد ها و سازمان ها زمینه ساز توسعه و پیشرفت است. بزرگداشت هفته دولت، فرصتی است تا از تلاشها و خدمات شایسته کارمندان خدوم دولت تقدیر گردد.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت و روز کارمند را به همه دولتمردان، کارمندان و همکاران گرانقدر تبریک عرض نموده و از درگاه حق تعالی توفیق و سربلندی را برای این عزیزان خواستارم.

                                                                                                  ایرج کاظمی نژاد

                                                                                       رئیس پارک علم و فناوری خوزستان

 

مراسم اختتامیه رویداد مجازی استارتاپی در حوزه توسعه فناوری و انقلاب صنعتی چهارم برگزار شد

تاریخ ارسال : 02 شهریور 99

مراسم اختتامیه رویداد مجازی استارتاپی در حوزه توسعه فناوری و انقلاب صنعتی چهارم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خورستان امروز یکشنبه دوم شهریور ماه، مراسم اختتامیه رویداد استارتاپی توسعه فناوری و انقلاب صنعتی چهارم در شرکت شهرک های صنعتی خوزستان برگزار شد. این رویداد با محوریت اینترنت اشیاء صنعتی، هوش مصنوعی صنعتی، رباتیک، فناوری نانو و سایر فناوری های صنعتی در مرداد ماه سال جاری با همکاری شرکت شهرک های صنعتی خوزستان و پارک علم و فناوری خوزستان و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان برگزار گردید. نفرات برگزیده این رویداد که توسط هئیت داوران مورد ارزیابی قرار گرفتند به شرح زیر می باشد:

نفر اول: علی مرادی زیر کوهی ( ساخت و طراحی کلید اتوماتیک پمپ آب با استفاده از الکترونیک قدرت)

نفر دوم: محمد مهدی مرادمند (ساخت مبدل حرارتی پلیت‌فین برای استفاده در کرایوژنیک)

نفر سوم: محمد حسین باغبانیان ( تامین مواد اولیه برای واحد های صنعتی و تولیدی کشور)

 

طراحی و ساخت سیستم پیوسته و قابل حمل تصفیه پساب‌های خانگی و صنعتی توسط فناوران پارک علم و فناوری خوزستان

تاریخ ارسال : 25 مرداد 99

به گزارش ا روابط عمومی  پارک علم و فناوری خوزستان، این سیستم با توجه به پیوسته بودن و قابلیت کاهش یا حذف لجن بسیار کارا بوده و در مقایسه با روش‌های موجود کاربردی‌تر و مقرون ‌به‌صرفه‌تر خواهد بود. این روش ابتکاری با استفاده از ترکیب روش‌های بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی  به‌طور همزمان باعث حذف و یا کاهش چشمگیر لجن خروجی و کاهش غلظت نمک و میزان سختی در پساب می‌گردد.  این محصول ضمن منطبق بودن با استانداردهای زیست‌ محیطی و به دلیل اقتصادی بودن‌، دستیابی راحت، روش مطلوبی جهت تصفیه پساب می‌باشد. در حال حاضر پکیج تصفیه سورین با توان تصفیه فاضلاب شهری با ظرفیت 200 مترمکعب در شبانه روز، در استان خوزستان با موفقیت تجاری سازی و جهت بهره برداری با شرکت آب و فاضلاب خوزستان قرارداد منعقد شده است .

شرکت سورین داده افزار اروند عضو پارک علم و فناوری خوزستان  با بهره‌گیری از علوم و فناوری نوین موفق به تولید سیستم پیوسته و قابل حمل تصفیه‌ی پساب‌های خانگی و صنعتی شده است. 

پیام تبریک رئیس پارک علم و فناوری خوزستان به مناسبت هفدهم مرداد ماه روز خبرنگار

تاریخ ارسال : 16 مرداد 99

دکتر ایرج کاظمی نژاد رئیس پارک علم و فناوری خوزستان در پیامی فرا رسیدن ۱۷ مرداد ماه سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و خبرنگاران شاد باش گفت.
 
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان پیام دکتر کاظمی نژاد بدین شرح است: 

باسمه تعالی
هفدهم مردادماه، سالروز شهادت محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، فرصتی برای تقدیر و سپاس از جامعه خبرنگاری و رسانه ای ایران است. فرصتی که هم زمینه ای برای نشان دادن جایگاه و اهمیت عرصه رسانه برای عموم مردم و هم برای تکریم و تقدیر از فعالان و زحمتکشان عرصه رسانه است.
خبرنگاری، حرفه‌ای سخت، پرمخاطره و در عین حال تاثیرگذار و پرمسئولیت است. خبرنگاران، روایتگر آگاهی، حق گویی و امید به جامعه و مردم هستند. امروزه اطلاع رسانی از کانالهای مختلف ارتباطی و رسانه ای به ویژه شبکه های اجتماعی، حضور گسترده و روزافزون مخاطبان را به همراه داشته در اين ميان نقش خبرنگاران در افزایش آگاهی و دانش جامعه از طریق انتشار و بیان واقعیات و اخبار حقیقی بسیار مهم و حیاتی است. رسالت خبرنگار، روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه است و این مهم بجز با دقت نظر، امانتداری و سرعت عمل این عزیزان محقق نمیگردد. مسئولیت و جایگاه خبرنگاران فرهیخته و تلاش قابل ستایش این عزیزان، در روشنی بخشی به افکار عمومی، سلامت جامعه و اعتلای میهن عزیزمان بسیار خطیر و تعیین کننده است.
در این روزها که کشور عزیزمان با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، این خبرنگاران هستند که با تلاش مضاعف در جهت تزریق امید به جامعه و تقویت اعتماد به نفس و ترویج روحیه خودباوری در بین هموطنان، می توانند زمینه ساز گذر از این مسیر و حرکت به سمت تعالی، پیشرفت، سربلندی و سعادت باشند.
اینجانب برخود لازم می‌دانم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اصحاب رسانه به‌ویژه شهید محمود صارمی، روز خبرنگار را به تمامی صاحبان اندیشه، فکر و آگاهی، خبرنگاران، روزنامه نگاران و فعالان حوزه اطلاع‌رسانی در استان خوزستان تبریک و تهنیت عرض نمايم و از درگاه خداوند متعال توفیق و سربلندی را برای اين عزیزان مسئلت نمايم.

ایرج کاظمی نژاد

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری خوزستان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان

تاریخ ارسال : 07 مرداد 99

در نشست شورای مهارت استان خوزستان که به ریاست دکتر شریعتی برگزار شد، تفاهم نامه همکاری مشترک میان پارک علم و فناوری خوزستان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به امضاء رسید.

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، دومین جلسه شورای مهارت استان یکشنبه شب مورخ  ۹۹/۵/۵ در سرسرای استانداری برگزار شد. غلامرضا شریعتی استاندار محترم در این نشست اظهار داشت: در استان سرمایه گذاری بسیاری در بخش های مختلف صورت می گیرد اما به دلیل نبود و یا کمبود نیروی کار ماهر در خوزستان برای پروژه‌های مهم و بزرگ، سرمایه گذاران نیروی کار خود را از سایر استان‌ها جذب میکنند.

وی همچنین با بیان اینکه باید دیدگاه‌ها نسبت به مقوله آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان تغییر کند گفت: در دنیای امروز تنها داشتن مدرک کافی نیست بلکه حرفه و مهارت برای فعالیت در بازار کار بسیار مهم است لذا آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و دبیرستان‌های کار و دانش و هنرستان ها می توانند جایگاه بسیار مهمی در این نقش ایفا کنند.

استاندار خوزستان به ظرفیت مراكز فنی و حرفه ای استان اشاره کرد و گفت: در سه سال اخیر چندین میلیارد ریال برای تاسیس آموزشکده های فنی و حرفه ای هزینه کردیم و دانشجویان خوبی در این مراکز تربیت شدندکه می‌توان از وجود آنها استفاده کرد. وی همچنین افزود:  پارک علم و فناوری خوزستان و مراکز رشد دانشگاه ها در زمینه مهارت آموزی گام های بسیار خوبی برداشته اند که در آینده منجر به رشد و شکوفایی این حوزه خواهد شد.

در پایان این جلسه عبدالنبی سواعدی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن تشکر و قدردانی از دکتر کاظمی‌نژاد جهت پیگیری و همکاری ایشان در ایجاد مرکز رشد آموزش فنی و حرفه ای گفت: این اولین مرکز رشد در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای کشور است که با همكاري پارك علم و فناوري استان در كشور ایجاد می شود.

در این جلسه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تفاهم نامه همكاري ديگري نيز با قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح خوزستان منعقد کرد.

تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان