امروز دوشنبه 28 آبان 1397

برنامه داريم مدرسه كسب و كار در خوزستان را راه اندازي كنيم

تاریخ ارسال : 20 آبان 97

رييس پارك علم و فناوري خوزستان با اشاره به اهميت آموزش هاي متناسب با شناخت و معرفي بازار كار به دانشجويان و فارغ التحصيلان، گفت: برنامه داريم مدرسه كسب و كار در خوزستان را راه اندازي كنيم.

استاندار خوزستان: پارك علم و فناوري خوزستان تاثير خوبي در رشد نوآوري های استان داشته است

تاریخ ارسال : 14 آبان 97

استاندار خوزستان با بيان اينكه پارك علم و فناوري خوزستان توانسته تاثير خوبي در رشد نوآوري ها در استان داشته باشد، گفت: پارك علم و فناوري خوزستان در حوزه فناوري اطلاعات و نوآوري با خودباوري و نگاهي نو به مسايل، كار را با جديت دنبال كرده و ما شاهد نوآوري هاي خوبي در استان هستيم، هرچند سرعتمان را بايد بيشتر كنيم.

شانزدهمين نشست كارگروه آموزش،پژوهش، فناوري و نوآوري استان خوزستان برگزار شد

تاریخ ارسال : 06 آبان 97

شانزدهمين نشست كارگروه آموزش،پژوهش، فناوري و نوآوري استان خوزستان برگزار شد.

برگزاری کارگاه پیشرفته مالکیت فکری در پارک علم و فناوری

تاریخ ارسال : 25 مهر 97

 کارگاه پیشرفته مالکیت فکری در پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد.

کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری شرکت ملی‌حفاری ایران افتتاح شد

تاریخ ارسال : 25 مهر 97

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به افتتاح کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری شرکت ملی‌حفاری ایران گفت: هدف این کانون آموزش خلاقیت و ایده‌پردازی به جامعه مخاطب خود و نیز پرداختن به بحث مالکیت فکری، ثبت اختراع و بحث‌هایی است که اقتصاد جدید دنیا عملا روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده است.

 

{ادامه مطلب}

به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، بابک مختاری در حاشیه افتتاح این کانون که امروز (24 مهر) برگزار شد، اظهار کرد: پتانسیل‌های خوبی در شرکت ملی‌حفاری ایران وجود دارد و این کانون در صورتی که بتواند ظرفیت‌های موجود را مورد استفاده قرار دهد، می‌تواند در درازمدت به عنوان یک منبع درآمد برای ملی‌حفاری به حساب آید.

وی در ادامه درخصوص پارک‌های علم و فناوری گفت: پارک‌های علم و فناوری اصلی‌ترین ورودی که دارند، ایده‌های فناورانه و نوآورانه قابل تجاری‌سازی است؛ از آنجایی که درصد خیلی کمی از جمعیت هر جامعه ایده‌پرداز هستند، وجود ساختارهایی که بتواند این افراد را شناسایی کرده و با ارایه مشاوره‌های آموزشی موجب بارور شدن ایده‌ها و توانمند شدن افراد بشود، لازم است.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان ادامه داد: وظیفه کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری، ارایه این خدمات آموزشی و مشاوره‌ای به افراد ایده‌پرداز و همچنین حمایت مالی از ایده‌هایی است که قابلیت تجاری‌سازی دارند.

وی به تعامل سازنده بین پارک علم و فناوری و شرکت ملی‌حفاری اشاره کرد و گفت: شرکت ملی‌حفاری به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ کشور که سهم زیادی در نوآوری‌های حوزه صنعت نفت و تجهیزات داخل داشته است، از بدو تاسیس پارک علم و فناوری خوزستان، همکاری بسیار نزدیکی با ما داشته و قراردادهای پژوهشی و ساخت متعددی با شرکت‌های زیر مجموعه پارک علم و فناوری امضا کرده است که جای تقدیر دارد.

مختاری در پایان افزود: این قراردادها در قالب دو تفاهم‌نامه پنج‌ساله بوده که قرارداد پنج‌ساله اول آن سال 95 به پایان رسید و حدود ۳۶ میلیارد تومان قرارداد پژوهشی یا قراردادهای خرید تجهیزات با شرکت‌های علم و فناوری اجرا شد. در دوره پنج‌ساله دوم هم که از سال 95 شروع شد، تاکنون همکاری‌های خوبی صورت گرفته است.

برگزاری جشنواره هنری هفته پژوهش‌وفناوری از سوی دبیرخانه شورای عتف

تاریخ ارسال : 23 مهر 97

همزمان با هفته ملی پژوهش و فناوری، جشنواره هنری هفته پژوهش‌وفناوری با موضوع "فرصت‌ها و چالش‌های ملی" از سوی دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) برگزار می‌شود.

کارگاه آموزشی راهکارهای اخذ مجوز دانش بنیان برگزار شد

تاریخ ارسال : 22 مهر 97

کارگاه آموزشی راهکارهای اخذ مجوز دانش بنیان صبح امروز یکشنبه 22 مهرماه 97 با حضور شرکت های تابعه سازمان آب و برق خوزستان برگزار شد.

کارگاه آموزشی اشتغال روستایی در پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد

تاریخ ارسال : 18 مهر 97

کارگاه آموزشی اشتغال روستایی ویژه مدیران مدارس شبانه روزی آموزش و پرورش عشایر استان خوزستان برگزار شد.

آخرین خبرها از جشنواره ایتاپ با محوریت خشکسالی در خوزستان

تاریخ ارسال : 15 مهر 97

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به برگزاری جشنواره ایتاپ با هدف جذب ایده‌های فناورانه، سازگاری با کم‌آبی، خشکسالی، انرژی‌های تجدیدپذیر و فرهنگ‌سازی در حوزه آب و محیط زیست گفت: تاکنون ۸۵ایده برای شرکت در جشنواره ارسال شده است.

برگزاری کارگاه پیشرفته مالکیت فکری در پارک علم و فناوری خوزستان

تاریخ ارسال : 11 مهر 97

کارگاه پیشرفته مالکیت فکری در پارک علم و فناوری خوزستان 25 و 26 مهرماه 97 برگزار می شود.

تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان