امروز دوشنبه 18 آذر 1398

رییس پارک علم و فناوری خوزستان: برگزاری نمایشگاه معکوس در کنار نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار

تاریخ ارسال : 17 آذر 98

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به اینکه یکی از برنامه های ویژه نمایشگاه امسال؛ برگزاری نمایشگاه معکوس در کنار نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان است گفت: در این غرفه امکان ارایه نیازهای فناورانه صنایع با هدف برقراری ارتباط مستقیم بین صنایع و شرکت های دانش بنیان و فناوران استان فراهم می شود.

ایرج کاظمی نژاد ادامه داد: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و هفتمین فن بازار استان خوزستان با شعار "پژوهش اثر بخش، فناوری ارزش آفرین، رونق تولید" قرار هست یکم تا سوم دیماه 98 در نمایشگاه بین المللی اهواز سالن امام رضا (ع) برگزار شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این نمایشگاه ارتباط بیشتر مردم با دانشگاه و صنعت در کشور و ارایه توانمندی ها و دستاوردهای پژوهشی و فناورانه دانشگاه ها، صنایع و شرکت های دانش بنیان می باشد.  

کاظمی نژاد گفت: در فن بازار امسال نزدیک به 30 شرکت فناور و استارتاپ در کنار صنایع و دانشگاه ها حضور خواهند داشت. حضور فعالان حوزه رباتیک برای آشنایی کودکان و دانش آموزران با مبحث رباتیک و نیز حضور نزدیک به 20 بانوی کارآفرین در نمایشگاه از دیگر برنامه های پارک علم و فناوری خوزستان برای نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و هفتمین فن بازار استان است.  

وی در خصوص نمایشگاه معکوس اظهار کرد: نمایشگاه معکوس در واقع نمایشگاهی است که کارفرما و خریداران محصولات و تولید کنندگان و ارایه دهندگان خدمات و محصولات فناورانه در آن حضور پیدا می کنند و در این نمایشگاه نیاز سنجی لازم صورت گرفته و در عین حال به ظرفیت ها و توانمندی شرکت های دانش بنیان و فناور و تولیدکنندگان نیز پرداخته می شود.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان در پایان گفت: از دیگر ویژگی های این نمایشگاه ارتباط با همه گروه های سنی جامعه است به طوری که کودکان و دانش آموزان نیز با مباحث جدید فناوری و همچنین ارایه توانمندی های خود از این نمایشگاه بهره مند خواهند شد.

گزارش تصویری از اختتامیه جشنواره ملی ایتاپ با محوریت کاهش تصادفات جاده‌ای

تاریخ ارسال : 16 آذر 98

جشنواره ملی ایتاپ با محوریت کاهش تصادفات جاده‌ای، امروز ۱۳ آذرماه در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد.

جشنواره ملی ایتاپ با محوریت کاهش تصادفات جاده ای

 

 

نماینده ولی فقیه در خوزستان: بستر لازم برای استعدادها فراهم نباشد شاهد فرار مغزها خواهیم بود

تاریخ ارسال : 13 آذر 98

نماینده ولی فقیه در خوزستان با تاکید بر اینکه باید بسترهای لازم برای استفاده از ظرفیت‌های استان فراهم شود، گفت: اگر بستر در استان فراهم باشد و بتوانیم از ظرفیت‌ها و استعدادهای استان بهره ببریم، شاهد فرار مغزها نخواهیم شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد در نشست با رییس پارک علم و فناوری خوزستان بیان کرد: فرار مغزها فقط مربوط به خارج از کشور نیست؛ گاهی ما به خاطر فراهم نبودن بستر در استان، نیروی توانمند استان را از دست می‌دهیم و او به استان دیگری مهاجرت می‌کند.  

به گزارش ایسنا، در ادامه ایرج کاظمی‌نژاد رییس پارک علم و فناوری خوزستان به تعریف پارک علم و فناوری پرداخت و گفت: اگرچه پارک سازمانی است که پوسته آن دولتی است ولی در بطن آن شرکت‌های خصوصی نهفته شده‌اند و ماموریت آن ارایه خدمات و تسهیلات و حمایت و پشتیبانی از این شرکت‌های خصوصی، فناور و دانش‌بنیان است.

وی با تاکید بر اینکه تمرکز ما روی افزایش موقعیت‌های شغلی دانش محور است، بیان کرد: علاوه بر دغدغه اشتغال، یکی از مهمترین دغدغه‌هایی که داریم تامین نیاز صنایع استان و کشور و در پی آن رفع وابستگی به خارج از کشور است.

وی ادامه داد: فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیانی که در پارک علم و فناوری خوزستان مستقر هستند، به خوبی توانمندی و ظرفیت‌های لازم را برای تامین نیاز بازار داخل و صنایع استان دارند، اما لازمه آن اعتماد صنعت و صنعتگران به این شرکت ها است.

کاظمی‌نژاد بیان کرد: نبود وجود فضای کالبدی مناسب یکی از معضلات اصلی پارک علم و فناوری است که باعث شده نتوانیم به طور شایسته به برخی از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان استان خدمات ارائه بدهیم. شرکت‌ها برای رشد نیاز به فضای فیزیکی مناسب دارند و باید تلاش کنیم این نیاز را رفع کنیم.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان در پایان گفت: یکی از مزایایی که با داشتن فضای کالبدی مناسب ایجاد می‌شود، همگرایی بیشتر شرکت‌ها و فراهم شدن شرایط برای همکاری مشترک بین آن‌ها است که می‌تواند به هم‌افزایی، رشد و بالندگی آن‌ها بینجامد.

منبع: ایسنا

رییس پارک علم و فناوری خوزستان خبر داد: برگزاری جشنواره ایتاپ دانشجویی در خرمشهر

تاریخ ارسال : 03 آذر 98

ایسنا/خوزستان رئیس پارک علم و فناوری خوزستان از برگزاری بیست و سومین جشنواره دانشجویی ایده تا پدیده "ایتاپ" در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر خبر داد.

ایرج کاظمی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این جشنواره توسط پارک علم و فناوری خوزستان در چهار محور علمی آماده دریافت ایده‌های نو در این حوزه است.

وی به محورهای این جشنواره اشاره کرد و افزود: محور علوم و فنون دریایی شامل صنایع شیلات، کشتی‌سازی و فراساحل، محور فنی و مهندسی شامل مکانیک، برق و مخابرات، محور علوم انسانی شامل مدیریت، حسابداری و بازرگانی و همچنین محور علوم پایه شامل فیزیک، شیمی، ریاضی و زیست، محورهایی هستند که علاقه‌مندان می‌توانند در قالب آن ایده‌های خود را ارائه دهند.

کاظمی‌نژاد با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال ایده تا ۱۶ دی‌ماه ۹۸ است، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت www.itapf.ir نسبت به ثبت ایده خود اقدام کنند.

وی در پایان گفت: دبیرخانه این جشنواره، مرکز رشد واحد علوم فناور دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر است. متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانند با شماره ۵۳۵۳۳۹۸ – ۰۶۱ تماس حاصل کنند.

ایده‌های رسیده به جشنواره ایتاپ نشان دهنده وجود فکر خلاق است

تاریخ ارسال : 29 آبان 98

ایسنا/خوزستان مدیر امور موسسات پارک علم و فناوری خوزستان با بیان این‌که ایده‌های رسیده به جشنواره ایتاپ، نشان دهنده وجود فکر خلاق و مسئولیت‌پذیری است، گفت: به دنبال این نیستیم که تنها رویدادی را برگزار کنیم، بلکه به دنبال کسب دستاوردهایی از این جشنواره‌ها هستیم.

مهران آقاخانی در مراسم اختتامیه جشنواره ایتاپ با محوریت مدیریت شهری، اظهار کرد: در سال 91-90 که مراکز رشد به تدریج در پارک علم و فناوری تاسیس می‌شدند، با مشکل تعداد کم ایده‌های ارائه شده به مراکز رشد مواجه بودیم. از آن زمان تصمیم گرفته شد که جشنواره‌هایی مانند استارتاپ ویکند و ایده شو برگزار شوند. هدف از برگزاری این جشنواره‌ها شناساندن مراکز رشد به جامعه مخاطبان که عمدتا فارغ التحصیلان هستند و گسترش فرهنگ ایده‌پردازی و خلاقیت در جامعه است. با توجه به تجربیات کسب شده در طی این سال‌ها به تدریج سعی کردیم، روابط خود را با دانشگاه‌های استان گسترش دهیم و در برگزاری رویدادها از سازمان‌های متولی کمک بگیریم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: هدف نهایی از برگزاری این رویدادها این است که خروجی‌های چنین جشنواره‌هایی در حقیقت ورود به مراکز رشد در پارک علم و فناوری باشند و به دنبال این نیستیم که  تنها رویدادی  را برگزار کنیم، بلکه به دنبال کسب دستاوردهایی از این جشنواره‌ها هستیم.

مدیر امور موسسات پارک علم و فناوری خوزستان گفت: در پارک علم و فناوری اشخاصی هستند که فعالیت خود را از جشنواره‌ها آغاز کردند و اکنون توانسته‌اند با حمایت‌های مادی و معنوی مراکز رشد، شرکت‌هایی تاسیس کنند. در واقع هدف نهایی ما از برگزاری جشنواره‌ها و رویدادها رسیدن به این مرحله است.

وی با بیان این‌که در استان صنعتی زندگی می‌کنیم که باعث ایجاد فرهنگ خاصی شده است، عنوان کرد:‌ خوشبختانه نسل جدید نسل خلاقی است که دارای ایده‌های بسیاری است. 71 ایده به جشنواره ایتاپ رسیده است که نشان دهنده وجود فکر خلاق و مسئولیت‌پذیری است.

به گزارش ایسنا، اختتامیه جشنواره ایتاپ با محوریت مدیریت شهری با همکاری پارک علم و فناوری خوزستان و دانشگاه پیام‌نور اهواز روز گذشته (28 آبان‌ماه) برگزار شد. 71 ایده به جشنواره ارسال شد که از این تعداد 13 ایده انتخاب و مورد داوری نهایی قرار گرفتند. در پایان نیز 3 ایده به عنوان ایده‌های برتر انتخاب شدند و از صاحبان ایده‌ها تقدیر شد.

کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری بازی‌سازی خوزستان افتتاح شد

تاریخ ارسال : 28 آبان 98

ایسنا/خوزستان کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری بازی‌سازی خوزستان با حضور رییس پارک علم و فناوری استان افتتاح شد.

این کانون روز گذشته (دوشنبه، ۲۷ آبان‌ماه) با حضور رییس پارک علم و فناوری خوزستان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و جمعی از مدیران حوزهICT استان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، ایرج کاظمی‌نژاد رییس پارک علم و فناوری خوزستان در حاشیه نشست این افتتاحیه که در پارک علم و فناوری برگزار شد، اظهارکرد: حضور مدیران ارشد استان در حوزهICT در این نشست، نشان از اهمیت موضوع برای آن‌ها و دلگرمی برای ما محسوب می‌شود و امیدواریم با همراهی و همفکری این عزیزان بتوانیم در حوزه صنعت بازی‌سازی سهم قابل قبولی را در کشور به خود اختصاص دهیم.

وی ادامه داد: دلیل ورود ما به حوزه IT به ویژه صنعت بازی‌سازی نخست به خاطر اهمیت موضوع است و در حال حاضر گردش اقتصادی شرکت‌های IT از شرکت‌های تولید و ساخت صنعتی پیشی گرفته است.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان بیان کرد:‌ نکته دیگر این‌که نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه کلانی در حوزه IT نیست و هزینه ابتدایی بالایی ندارد. البته مشکلی که در این صنعت در کشور وجود داشت، بحث تبادل ارز بود که خوشبختانه با حضور ارزهای دیجیتال این مشکل نیز رفع شده است.

وی افزود: یکی از مزیت‌های حوزه نرم افزار این است که محدود به جغرافیای خاصی نبوده و یک صنعت جهانی است و به همین خاطر ورود به این صنعت می‌تواند بسیار سود آور و مهم باشد.

کاظمی‌نژاد تصریح کرد: راه‌اندازی کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری بازی‌سازی خوزستان می‌تواند گام مثبتی برای ورود به بازار بازی‌سازی در کشور باشد و این‌که بتوانیم یک اقتصاد دانش‌بنیان را در حوزه IT استان خوزستان باشیم.

وی در پایان، گفت: کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری بازی‌سازی خوزستان کانونی وابسته به پارک علم و فناوری خوزستان است اما مدیریت و هدایت این کانون را به مدت یک سال به بخش خصوصی واگذار کرده‌ایم.،مدیریت آن را هم شرکتی بر عهده دارد که دارای یک تیم خلاق و فعال است و می‌تواند در بخش تیم‌سازی و آموزش‌های مورد نیاز این حوزه موفق عمل کند.

رییس پارک علم و فناوری استان: وجود صنایع بزرگ در خوزستان باعث کم‌توجهی به پارک علم و فناوری شده است

تاریخ ارسال : 24 آبان 98

ایسنا/خوزستان رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: وجود صنایع بزرگ در خوزستان باعث کم توجهی به پارک علم و فناوری و کسب و کارهای کوچکی شده که از دل پارک بیرون می آیند.

ایرج کاظمی نژاد در اختتامیه جشنواره "اشتغال کوشان" که توسط پارک علم و فناوری خوزستان و با همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز امروز، ۲۴ آبان ماه در دانشکده الهیات دانشگاه شهید چمران برگزار شد، اظهار کرد: این ظرفیت ها، ظرفیت های بزرگی هستند که می توان از آن ها در جهت ایجاد فضای کسب و کار، شناخت و توجه به خلاقیت ها و ایجاد فضا برای دانشجویان خلاق و نوآور بهره برد تا بتوان با تشکیل شرکت های فناور و استارتاپ ها، راحت تر به سمت ایجاد کسب و کار حرکت کرد.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های اصلی من حتی قبل از اینکه در پارک علم و فناوری خوزستان مسئولیت بگیرم، موضوع اشتغال بود. واقعیت این است دولت در حال کوچک کردن حجم خودش است و این سیاست در تمام دولت های دنیا اجرا می شود.  

به گزاراش ایسنا، کاظمی نژاد گفت: باید در نظر گرفت که دولت فقط وظیفه آماده کردن بستر را دارد و باید با استفاده از این بستر، فضای کسب و کار را برای جوانان ایجاد کرد و با تشکیل شرکت های فناور و کوچک تا رسیدن به مجموعه های بزرگ و ایجاد یک زنجیره کسب و کار، تلاش کرد.

وی افزود: فناوری محدود به فنی و مهندسی و علوم پایه نیست، مختص همه رشته ها و حوزه های علمی است و می توان در هر رشته ای نوآور بود و فناوری داشت.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به برگزاری موفق جشنواره "اشتغال کوشان" توسط پارک گفت: استقبال از جشنواره اشتغال نشان می دهد علاقه‌مندان به این نوع فعالیت ها در دانشگاه زیاد هستند و باید برگزاری این جشنواره ها تداوم داشته باشد کما اینکه پارک علم و فناوری سالانه جشنواره های متفاوتی در این خصوص برگزار می کند.

وی ادامه داد: وجود صنایع بزرگ در خوزستان باعث کم توجهی به پارک علم و فناوری و کسب و کارهای کوچکی شده که از دل پارک بیرون می آیند و این به طور کلی در قیاس با استان های دیگر باعث ضربه به کسب و کارهای کوچک و استارتاپ های استان می شود.

کاظمی نژاد تصریح کرد: برگزاری جشنواره اشتغال علاوه بر اینکه به فرهنگ سازی این مهم کمک می کند، به رشد شرکت های نوپا و استارتاپ ها می انجامد و این برای ما خوشایند است چرا که جزو رسالت های پارک است.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان در پایان با اشاره به اینکه دانشجویان نباید خودشان را به این جشنواره محدود کنند، گفت: پارک علم و فناوری آماده دریافت ایده های دانشجویان است و آن ها باید ارتباطات خود را با پارک بیشتر کنند.

 به گزارش ایسنا، این جشنواره توسط پارک علم و فناوری خوزستان و با همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز و مدرسه اشتغال جندی شاپور از ۲۱ تا ۲۴ آبان ماه با شرکت ۲۰۰ دانشجو و با هدف توانمندسازی دانشجویان برای کارآفرینی، افزایش مهارت‌های حرفه‌ای، شناخت اکوسیستم کارآفرینی و شناخت و تحلیل بازار کار در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.

دستاوردهای حضور ۲ شرکت عضو پارک علم و فناوری خوزستان در نمایشگاه یوروپورت هلند

تاریخ ارسال : 24 آبان 98

 

ایسنا/خوزستان نمایشگاه یوروپورت هلند (EUROPORT ۲۰۱۹) در شهر روتردام هلند برگزار شد که از بین پنج شرکت ایرانی حاضر در نمایشگاه، دو شرکت عضو پارک علم و فناوری خوزستان در این نمایشگاه حضور داشتند.

شرکت "ارم سازان روز" فعال در حوزه صنایع الکترونیک و شرکت "جهان صنعت جنوب" فعال در حوزه رباتیک به ویژه تولید ربات های زیردریایی، از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خوزستان در این نمایشگاه حضور داشتند و به معرفی و ارایه محصولات و دستاوردهای دانش بنیان خود در این حوزه پرداختند.

به گزارش ایسنا، مرضیه شاوردی مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در خصوص برگزاری این نمایشگاه بیان کرد: در این نمایشگاه شرکت‌های ایرانی به معرفی محصولات دانش بنیان خود، ایجاد شبکه تجاری جهت صادرات و یا تأمین کالاهای مورد نیاز خود پرداختند.

وی در ادامه به دستاوردهای برپایی پاویون ایران در نمایشگاه یوروپورت اشاره کرد و ادامه داد: مهمترین دستاورد برپایی این پاویون، حضور قدرتمند و افتخارآمیز کشورمان در شرایط ظالمانه تحریم‌های یکجانبه کشورهای غربی است که موجب تعجب شرکت‌های خارجی حاضر در نمایشگاه بود که نشان از حسن نیت ایران در تجارت بین‌المللی با کشورهای اروپایی و باعث تلطیف روابط تجاری در حوزه دریایی شد.

شاوردی تصریح کرد: از دیگر دستاوردهای این نمایشگاه می‌توان به رایزنی شرکت‌های دانش بنیان ایرانی با شرکت‌هایی از کشورهای آلمان، سنگاپور، ترکیه، رومانی، اسپانیا، اوکراین و عمان برای ایجاد روابط و جلسات تجاری B۲B اشاره کرد که بر این اساس مقرر شد تا لیست محصولات دانش بنیان صادراتی ایران برای بررسی طرف‌های خارجی ارسال شود.

شاوردی با اشاره به دیپلماسی انجام شده در کشور هلند برای بازارسازی محصولات دانش بنیان ایران در این کشور، گفت: حضور آقای نراقی، مسئول بخش اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاویون ایران و گفت‌وگوی شرکت‌های حاضر با وی نیز موجب پیگیری در جهت معرفی بهتر و مستمر محصولات دانش بنیان حوزه دریایی در کشور هلند شد. بر این اساس شرکت‌های علاقه‌مند می‌توانند با همیاری و همفکری بخش اقتصادی ایران به توسعه بازار و کسب و کار خود در کشور هلند بپردازند.

نمایشگاه یوروپورت هلند محلی برای به نمایش گذاشتن تجربیات جهانی و بروز فناوری های مختلف در زمینه های دریایی و دریانوردی برای بازدیدکنندگان و مشارکت کنندگان است. ساختار نمایشگاه یوروپورت به گونه ای تعریف شده است که تمامی متخصصان و نمایندگان بخش های مختلف، فروشنده ها و خریداران، اپراتورها و مالکان و کلیه بخش های صنعت دریایی را در زیر یک جا گرد هم آورده تا محل مناسبی برای ملاقات، داد و ستد، افزایش دانش در این حوزه و کسب و کار باشد.

 

جشنواره "اشتغال کوشان" در دانشگاه شهید چمران اهواز آغاز به کار کرد

تاریخ ارسال : 21 آبان 98
 
جشنواره "اشتغال کوشان" با همکاری پارک علم و فناوری خوزستان، دانشگاه شهید چمران اهواز و مدرسه اشتغال جندی شاپور ۲۱ آبانماه در دانشگاه شهید چمران اهواز آغاز به کار کرد.
 
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان هدف از برگزاری این جشنواره، توانمندسازی دانشجویان برای کارآفرینی، افزایش مهارت‌های حرفه‌ای، شناخت اکوسیستم کارآفرینی و شناخت و تحلیل بازار کار است.
 
 در این جشنواره اشتغال بیش از ۲۰۰ نفر از علاقمندان  این حوزه حضور دارند و در طی این دوره ۳ روزه چهار عنوان درسی شامل؛ ایده پروری و خلاقیت، کارآفرینی، طراحی مدل کسب و کار و شناخت اکوسیستم کارآفرینی با حضور اساتید بنام حوزه کسب و کار کشور آموزش داده خواهد شد.
 

آیین تکریم و معارفه معاون فناوری پارک علم و فناوری خوزستان برگزار شد

تاریخ ارسال : 19 آبان 98

در آیین تکریم معاون سابق و معارفه معاون جدید فناوری پارک علم و فناوری خوزستان که ۱۸ آبانماه در سالن اجتماعات پارک و با حضور رییس و پرسنل پارک علم و فناوری برگزار شد، "دکتر یحیی میرزایی" به عنوان معاون جدید فناوری پارک علم و فناوری خوزستان معرفی و از خدمات ارزنده جمشید افشانی قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، دکتر یحیی میرزایی دارای مدرک دکترای هیدرولوژی از دانشگاه شهید چمران اهواز، عضو هیات علمی دانشکده علوم زمین و مدیر سابق مرکز رشد دانشگاه شهید چمران اهواز بوده و عضویت در شورای پژوهشی دانشگاه، عضو کارگروه مدیریت سیلاب دشت های استان خوزستان، عضو کمیته آموزش و پژوهش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عضو شورای تخصصی ریزگردها و عضویت در کمیته علوم پایه پارک علم و فناوری خوزستان را در کارنامه خود دارند.

گفتنی است؛ جمشید افشانی از سال 95  تا کنون مسولیت معاونت فناوری پارک علم و فناوری خوزستان را بر عهده داشتند و در این مراسم از تلاش های مستمر و ارزنده ایشان در راستای حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان و کمک به توسعه اکوسیستم استارتاپی استان قدردانی به عمل آمد.

تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان