امروز جمعه 27 مهر 1397

انتخاب عضو پارک علم و فناوری خوزستان به عنوان فناور برتر کشور

تاریخ ارسال : 28 آذر 96

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به حضور پارک علم و فناوری استان با 25 واحد فناور در نمایشگاه ملی هفته پژوهش، گفت: در هجدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری یک فناور پارک علم و فناوری خوزستان به عنوان فناور برتر در حوزه فنی و مهندسی معرفی شد.


دکتر بابک مختاری در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: هر سال نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری کشور در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. امسال نیز این نمایشگاه در روزهای 23 تا 26 آذرماه برگزار شد و پارک علم و فناوری خوزستان با 25 واحد فناور ثبت شده در این نمایشگاه شرکت کرد. شیوه حضور در این نمایشگاه نیز به این شکل بود که فناوری‌ها ابتدا باید ثبت و سپس داوری می‌شدند و اگر فناوری‌ها در داوری پذیرفته می‌شدند، می‌توانستند به نمایشگاه راه پیدا کنند.

وی افزود: حضور شرکت‌های استان و پارک در نمایشگاه امسال در مقایسه با سال‌های قبل قوی‌تر بود. در کنار نمایشگاه که به مدت چهار روز ادامه داشت، جشنواره شناسایی و توانمندسازی ایده‌های برگزیده (شتاب) نیز برگزار شد.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان ادامه داد: دو هزار و 800 ایده از سراسر کشور به دبیرخانه ملی جشنواره ارسال شده بودند که در نهایت از این تعداد 15 ایده برتر کشور انتخاب شدند که از این تعداد نیز دو مورد متعلق به خوزستان بود که یکی از آن‌ها رتبه چهارم و دیگری رتبه یازدهم را کسب کرد.

مختاری گفت: همچنین 27 آذرماه هجدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری برای تقدیر از پژوهشگران و فناوران برتر کشور برگزار شد. در این جشنواره از 16 پژوهشگر و چهار فناور برتر کشور تقدیر شد که در این جشنواره نیز یک فناور از پارک علم و فناوری خوزستان به عنوان فناور برتر در حوزه فنی و مهندسی معرفی شد.

وی خاطرنشان‌کرد: در نمایشگاه در راستای تجاری‌سازی فناوری‌ها، قراردادهایی میان تامین‌کننده فناوری و مصرف‌کننده آن بسته می‌شود که امسال رقم قراردادهای کل کشور حدود 210 میلیارد تومان بود که این رقم نسبت به سال گذشته حدود سه برابر افزایش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، در هجدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری، مهندس روح‌اله موسوی مدیرعامل شرکت فالیز پژوهش پارس، عضو پارک علم و فناوری خوزستان، فناور برتر کشور شد.
تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان