امروز چهارشنبه 30 خرداد 1397

امام جمعه اهواز: باید از شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان خوزستان حمایت کرد

تاریخ ارسال : 18 دی 95

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان بیان کرد: ریشه همه جنایات در کشور استعمار است و انقلاب اسلامی امروز هم با استعمارگران در حال جنگ است. 

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه‌های نماز جمعه امروز اهواز با اشاره به کشف حجاب اجباری در زمان رضاشاه اظهار داشت: بعدازاین تصمیم رضاشاه بسیاری از بانوان ما متحمل رنج‌ها و شکنجه‌هایی شدند و برخی از آن‌ها به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به واقعه مسجد گوهرشاد گفت: هزاران نفر از مردم مشهد در این حادثه به رهبری شیخ بهلول و آیت‌الله‌العظمی سید حسین قمی بود که بعد از دستگیری ایشان مردم در مسجد تحصن کردند و به دستور رضاخان بسیاری از این مردم به شهادت رسیدند.

امام جمعه اهواز افزود: مرحوم سید باقر حکیم و علامه شوشتری با دیدن این اوضاع از ایران به عراق پناه بردند و تا سال 1320 به کشور بازنگشتند و در جوار بارگاه حضرت سیدالشهدا با سختی زندگی کردند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان بیان کرد: ریشه این جنایات استعمار بود و کشور امروز هم با استعمارگران در حال جنگ است.

وی با اشاره به اهانت‌ به امام خمینی در سال 56 در روزنامه اطلاعات گفت: بعدازاین اهانت مردم قم در 19 دی‌ماه قیام کردند و تعداد زیادی از آن‌ها به شهادت رسیدند. مراسم هفتم و چهلم این شهدا در اهواز، تبریز و یزد و دیگر شهرها برگزار شد و پس از آن این قیام‌ها بیشتر شد.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم شکر الهی برای نعمت نخبگی گفت: این به معنی استعدادها خدادادی است و شکر آن‌ها سبب بیشتر شدن استعدادها می‌شود.

وی بابیان اینکه تلاش علمی نباید در کشور کند شود، گفت: در استان خوزستان از این نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان داریم و باید بیشتر از این به آن‌ها کمک کرد.

 




تماس با ما

  • تلفن ثابت : (061) 33338335 - 8
  • فکس : (061) 33338339
  • کد پستی : 6133873386
  • ایمیل : info[@]khstp.ir
  • آدرس : اهواز- امانیه- خیابان سقراط غربی بین انقلاب و پودات- پلاک 93 - ساختمان پارک و علم فناوری خوزستان